Kendinden Flanşlı Hava Kanalı

a- DKP Hava Kanalları
Sertifikalı kaynakçılar tarafından uluslararası kaynak standartlarına uygun, Smacna ve DW 144’e uygun, iç ve dıfl yüzeyleri 250°C yüksek sıcaklığa dayanıklı galvanizli özel boyalarla kaplı, standart olarak 2 ve 3 mm kalınlığında siyah veya DKP çelik sac malzeme ile, standart olarak 1,5metre uzunlukta yapılmaktadır.

b- Gofrajlı Hava Kanalları
Piralu panelleri uzun ömürlü, hafif, dekoratif, imalat ve montajı kolay ve pratik, hijyenik olup yüksek ısı yalıtımı ve yüksek iç hava kalitesi sağlar.
Binanın iç ve dış kısımlarında kullanılabilir. Kendinden yalıtımlı panelleri hafifliği sayesinde, nakliye imalat ve montajı çok kolaydır ve binaya yük getirmez.Gizli flanş sistemi ile dekoratiftir ve asma tavanı olmayan yerlerde rahatlıkla kullanılabilir.
Yüksek ısı yalıtım sayesinde üzerinde yoğuşma olmaz.Yüzeyleri minimum %99 saflıkta alüminyum ile kaplı olduğundan paslanma ve bu nedenle nemli ortamlarda kullanılması uygundur.

c- Bez Hava Kanalları (Tekstil)
Kumaş kanal, pantolon tipi kanal veya bez kanal olarak da adlandırılan tekstil hava kanalları, salonlar, ofisler, imalathaneler gibi hava dağılımının yapıldığı tüm mekanlarda kullanılırlar. Havanın homojen dağılımını sağlayan ve polyester esaslı kumaşdan imal edilen tekstil hava kanalları yıkanabilme özelliğine sahiptir. Tekstil hava kanalı kullanılan çalışma ortamlarında yüksek hava akımlarının oluşturduğu baş ağrıları ve alerjik rahatsızlıklar tamamen ortadan kalkar.

d- Yuvarlak Hava Kanalları
Yuvarlak Kesitli Hava Kanalları, kullanım ve teknik bir çok avantajlarından dolayı tercih edilen havalandırma sistemleridir.
Dirsek, TE, Redüksiyon, Çatal Klape (Damper) , Manşon, Pantolon Susturucu, Kelepçe, Flanş, Askı Sistemleri standard imalatlarımızdan olup, istenen Hava Kanal sisteminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü parça CNC’li makinalarda imal edilir.

e- Kare Hava Kanalları
Havanın taşınması amacıyla üretilen hava kanallarımız, TSE belgeli galvaniz, paslanmaz veya alüminyum levha olmak üzere üç ayrı malzemeden yapılmaktadır. Ayrıca birleştirme ekipmanı olarak TUV belgeli yüksek mukavemetli, sızdırmaz özellikli ithal flanş ve köşe parçaları kullanılmaktadır.
Kanal ve fittings malzemeleri, bilgisayara verilen ölçülerde yüksek hassasiyetle fireyi en aza indirecek şekilde otomatik olarak plazma tezgahında kesilir.Kanallar, dirsekler ve redüksiyonlar otomatik kenet makinesi ile el işçiliği olmaksızın kapatılmaktadır.
Menfez, kapaklarının duruş açısına göre temiz hava girişini sağlamak ve kirli havayı dışarı atmaya yarayan filtre sistemidir. Menfezler iç yüzeyinde bulunan tel file sayesinde alanınıza haşere ve böceklerinin girmesini önler. Apartman boşluklarından gelebilecek beton parçacıkları veya benzeri maddeleri de engeller.

Scroll to Top