Aspiratör

Çelik bir gövdeye sahip olan aspiratörler havalandırma işlemini en konforlu yapabilen donanımlardır. Bu aspiratör tipleri havalandırılması zor olan oldukça büyük mekânlar da kullanılmaktadır. Otopark, sığınak ve spor salonlarında kullanılan bu donanımların farklı devir ayarları bulunmaktadır. Hava sirkülasyonunun en kaliteli şekilde yapılmasına olanak sağlayan aspiratörlerin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. İçerisinde bulunan donanım ile diğer ürünlere oranla daha verimli çalışabilmektedir. Kullanım kolaylığı olması ve yüksek performans vermesi sebebiyle büyük alanlarda hava sirkülasyonu için en çok tercih edilen donanımdır.

Aspiratörlerin tek görevi bulunduğu ortamın havalandırmasını sağlayarak havanın giriş ve çıkışını kontrol altına almaktır. aspiratörlerin birçok avantajı bulunmaktadır. Kullanım kolaylığı sağlayan bu ürünler alışveriş merkezleri, hastaneler ve okullarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Yüksek performans vermelerine rağmen sessiz çalışmaktadırlar. Bulundukları ortam da herhangi bir gürültüye sebebiyet vermemektedirler. Nere kullanılacağını bağlı olarak ihtiyaçları gidermek amacıyla farklı çeşitler arasından seçimler yapılabilmektedir.
Bulunduğu ortama temiz hava veren bu cihazların filtreli ve filtresiz modelleri bulunmaktadır. Bu ürünler kullanılacağı bölgelere göre de üretilebilmektedir. Eğimli ve seyrek kanatlar tercih edile bileceği gibi eğimli ve sık kanatlı olan versiyonları da bulunmaktadır. Titreyici önleyici bir donanıma sahiptirler.

a-Hücreli Aspiratörler
ADL KLİMA Hücreli Aspiratörler / Vantilatörler, 1000 m3/h ile 100.000 m3/h debileri ara- sında İstenildiği takdirde daha yüksek veya daha düşük kapasitelerde de üretim yapılabilmektedir. Hücre panel- leri 25 mm veya 5O mm kalınlığında taş yünü, cam yünü ve poliüretan ile kaplan- mıştır. Kullanılan fanlar geriye veya öne eğimli ( seyrek kanatlı ) ithal fanlardır.
Titreşim ve sesi engellemek amacıyla fan ve motor tertibatının hücre ile teması konnektör ile sağlanmıştır. Kasnak terti- batı sıkma burçlu olup, rahatlıkla sökülüp takılabilmektedir.
Kullanım Alanları: İşyerleri, ofisler, kafeteryalar, marketler, fabrikalar, restoranlar, yemekhaneler, toplantı salonları gibi mekanların havalandırma ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır.

b-Aksiyal Aspiratörler
Muhtelif sanayi tesislerinin havalandırmasında, kirli havanın egzos yapılmasında kullanılan bir vantilatör tipidir. Kullanılacak olan yere göre seçim yapılır. Çalışma değerleri en yüksek verimliliğe göre hesaplanır.

c-Santrifüj Aspiratörler
Yüksek verimlilikleri ve çalışma kapasiteleri sayesinde endüstriyel tesislerde tercih edilen vantilatörlerdir.Debi ve basınç ayarları en yüksek verimlilikte ihtiyaca göre seçilebilir.

d-Sığınak Aspiratörler
Hücreler DIN 1886 normlarına uygun olarak çelik karkas profiller ile üretilmektedir.
Hücreler 50 mm taşyünü izolasyonlu çift cidarlı, elektrostatik toz boyalı panellerden oluşmaktadır.
İç cidarlar 0,8 mm galvaniz sac üzeri 1,2 mm kurşun levhalar ile kaplanmıştır.
G4 kaset, Nükleer tip H13 hepa filtre, Kurşun seperatör ve aktif karbon filtre den oluşmaktadır.
Kum filtresi ilave edilebilir.
Normal zamanlarda G4 filtre üzerinden By-Pass ile çalıştırılabilme imkanı.
Sessiz, yüksek statik basınçlı çift emişli radyal fanlar.

Scroll to Top